Wyprzedzanie ściętych drzew, czyli temat na czasie.

Czasami na drodze natrafimy na zawalidrogę. Jedziemy dłuższy czas i nic się nie dzieje. Wreszcie chcemy podjąć ryzyko wyprzedzania. Ale zanim coś zrobimy to musimy upewnić się, że można to bezpiecznie wykonać i nic nas nie zaskoczy.

Jak wyprzedzić wycinkę ?.

Przewidywanie to podstawowa zasada dobrych kierowców.

 

Wycinki wyprzedzają się.

Takie niespodzianki mogą zawsze nas spotkać. Mały traktorek schowany za wielką ciężarówką.

 

 

 

 

I tak mknie wycinka za wycinką.

No teraz widać, że nic już nie jedzie przed nim.

I takie właśnie momenty w czasie jazdy musimy wykorzystywać na obserwację i orientację co nas może zaskoczyć na drodze.

Szanowni kierowcy jeżeli prowadzicie samochód i słyszycie od osoby siedzącej  obok Was skąd wiedziałeś czy wiedziałaś, że on /czyli inny kierowca samochodu/ zrobi tak czy tak przewidując  jego zachowanie możemy być dumni.

Pytanie -  skąd wiemy ?  To największy komplement oznacza bowiem, że przewidujemy dobrze obserwujemy drogę i pasażerowie naszego samochodu mogą się czuć bezpieczni. Oby jak najwięcej takich pytań.

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Art, auto moto, Bez kategorii, bezpieczeństwo, kobieta, Kultura, Lifestyle, moto dziewczyny, motoryzacja, pasje, przepisy, Rodzina, Społeczeństwo, Teen, zasady, zima, Życie codzienne i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>