Kolejny papierek , czyli jak policja nie daje rady… .

Ostatnio dochodzą słuchy o planowanym nowym  obowiązku kierowców a mianowicie obowiązku posiadania przy sobie w czasie jazdy samochodem   dokumentu o nazwie: Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.  Zastanawiam się czemu ma służyć taka kartka papieru A4 wożona ze sobą, przecież w dowodzie rejestracyjnym jest więcej danych niż na owym zaświadczeniu. Kiedy dokładnie przyjrzymy się  to na zaświadczeniu  są dane przeprowadzającego badanie z imienia i nazwiska oraz numer uprawnień. Według mnie to właśnie o to chodzi aby w sposób okrężny ścigać nieuczciwych diagnostów.  Policja nie ma w radiowozach „komputerowego systemu” gdzie po wprowadzeniu danych z dowodu rejestracyjnego pozwoliłby w ciągu kilku sekund zlokalizować diagnostę i stację gdzie dokonano badania. Wymyślono więc jeżeli policja nie ma narzędzia to niech kierowcy wożą dodatkowy dokument , oczywiście pod groźbą mandatu.                                                                                                                                                                          Czy  kierowcy muszą brać odpowiedzialność za nieudolność Państwa w egzekwowaniu prawidłowego i uczciwego funkcjonowania systemu dopuszczenia pojazdów do ruchu?.

Szanowni kierowcy co wy na to?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Art, auto moto, Bez kategorii, bezpieczeństwo, Gry, kobieta, lato, Lifestyle, moto dziewczyny, motoryzacja, pasje, zima, Życie codzienne i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kolejny papierek , czyli jak policja nie daje rady… .

  1. ~Mobilek pisze:

    Jeśli chodzi o zaświadczenia to od zeszłego roku nie dostaję takowych na Stacji Kontroli Pojazdów. Ale jestem za wprowadzeniem takiego obowiązku, pod warunkiem, że zniknie wbijanie pieczątek w dowód rejestracyjny. Wtedy taką kartkę wsadzę do schowka i nie muszę jej nigdzie zabierać, aż do następnego przeglądu, a dowód rejestracyjny będzie mi służył przez długie lata, aż do sprzedaży samochodu, a nie do chwili wyczerpania rubryczek (których jest zaledwie 6).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>