Kobieta za kierownicą, czyli bezpiecznie na drodze.

Panowie często krytykują zachowania kobiet na drodze ale według statystyk to właśnie oni powodują więcej katastrof drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Panie rzadziej przekraczają prędkość a panowie nagminnie. Panie dbają o bezpieczeństwo pasażerów co spowodowane jest częstym przewożeniem dzieci do szkół czy przedszkoli. Kobiety oceniając odległości prawie zawsze oceniają, że jest mniejsza niż w rzeczywistości a panowie odwrotnie prawie zawsze oceniają, że jest większa niż w rzeczywistości.  Oczywiście jest to związane z pracą mózgu, który reaguje tak a nie inaczej i nie mamy na to wielkiego wpływu ale dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę przed wyprzedzaniem.  Trzeba jednak oddać panom, że lepiej od pań parkują  i mniej stwarzają zaskakujących sytuacji.

Mistrzyniami świata w zaskakiwaniu w oczywistych sytuacjach drogowych są jednak panie, ale niech i tak zostanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Art, Bez kategorii, kobieta, Kultura, Lifestyle, pasje, Społeczeństwo, Teen, Życie codzienne i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Kobieta za kierownicą, czyli bezpiecznie na drodze.

  1. Reguły nie ma, zdarzają się kiepscy kierowcy u obu płci wbrew stereotypom :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>